ویروس استفاده مسابقه دریافت برنامه

ویروس: استفاده مسابقه دریافت برنامه آمریکا پروژه پرواز بنزین برنامه

گت بلاگز وب‌گردی ماه پمپ بنزین می‌شود

یکی از شرکت‌های حاضر در مسابقه «جایزه ایکس ماه» که به وسیله گوگل راه‌اندازی شده است قصد دارد تا سال 2020 پایگاه و عملیات حفاری در ماه راه‌اندازی کند.

ماه پمپ بنزین می‌شود

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ به‌ نقل از The Verge، مسابقه Google Lunar Xprize که به وسیله گوگل در سال 2010 شروع شد، یک جایزه 20 میلیون دلاری جهت شرکتی که بتواند روی ماه فرود بیاید درنظر گرفته هست. این مسابقه و رقابتی که به‌ راه‌ انداخت منشاء شروع به‌ کار و پیشرفت‌های زیادی را فراهم آورده که شرکت تازه‌کار Moon Express یکی از آنهاست و اکنون کل برنامه فرود و معدن‌یابی و استخراج روی ماه را ارائه داده است.
شرح برنامه شرکت «خط‌ خاص به ماه» این است که ابتدا یک ماه‌نشین در سال 2018 روی ماه فرود می‌آید؛ اگر این شرکت موفق به این‌ کار شود، جایزه گوگل را برده است ولی بنیانگذاران افق دیدی فراتر از این در نظر گرفته‌اند.

عبارات مهم : استفاده – مسابقه
در مرحله بعدی ماه‌نشین دیگری در قطب جنوب ماه فرود می‌آید و اقدام به استخراج آب، یخ و سنگ‌های معدنی از کره ماه می‌کند. در مرحله بعدی، با استفاده از یخ‌های ماه، سوخت موشک‌های بازگشتی تأمین و در سال 2020 نخستین محموله از معدن ماه به زمین انتقال یافته می‌شود. تمامی این مراحل قرار است با استفاده از موشک «الکترون» متعلق به آزمایشگاه راکت و کاوشگر رباتیک MX-1E انجام شود.
مون اکسپرس نخستین نشانه از این پروژه را درآمدزایی با استفاده از معادن و ذخایر ماه عنوان کرده ولی اعتقاد است که یخ موجود در ماه و هیدروژنی که در آن وجود دارد، سوخت موشک‌های فضایی را تأمین می‌کند و از این بعد می‌توان با تأسیس پایگاه هوایی نظارت در ماه، این کره را به پمپ‌ بنزین و محل سوخت‌گیری راکت‌های فضایی جهت سفر به اعماق دورتر منظومه شمسی مانند مریخ تبدیل کرد.
سازمان فضایی آمریکا هیچگاه نمونه‌های جمع‌آوری شده است از ماه به وسیله پروژه آپولو را به فروش نگذاشت ولی پروژه ماه‌نشین شوروی، در سال 1993 دو قطعه سنگ که از کره ماه آورده بود را هر کدام به مبلغ 442/5 هزار دلار فروخت و جالب اینکه وزن این قطعات فقط 0/2 گرم بود.
مون‌ اکسپرس توانسته است مجوز فرود روی ماه را از شرکت نظارت بر هوانوردی آمریکا دریافت کند و تاکنون نیز یک پرواز موفق آزمایشی با موشک خود داشته و سه پرواز دیگر جهت سال 2017 میلادی برنامه‌ریزی کرده هست. این مجوز در نوع خود بی‌نظیر است و هیچ بخش شخصی دیگری نتوانسته است چنین مجوزی دریافت کند.

منبع:آنا

ماه پمپ بنزین می‌شود

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | مسابقه | دریافت | برنامه | آمریکا | پروژه | پرواز | بنزین | برنامه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz