ویروس استفاده مسابقه دریافت برنامه

ویروس: استفاده مسابقه دریافت برنامه آمریکا پروژه پرواز بنزین برنامه

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر) + نگاهی به رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا (

دنیای محیط زیست سرشار از شگفتی است و رنگ آمیزی های گوشه گوشه ی آن هر انسانی را به تحسین وا می دارد. به همین علت محیط زیست همواره منبع الهام بسیاری از بازیگران و

تصاویر) + نگاهی به رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا (

نگاهی به رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا (+تصاویر)

عبارات مهم : جزیره

دنیای محیط زیست سرشار از شگفتی است و رنگ آمیزی های گوشه گوشه ی آن هر انسانی را به تحسین وا می دارد. به همین علت محیط زیست همواره منبع الهام بسیاری از بازیگران و صورت های معروف بوده هست. ولی پدیده های طبیعی منحصر به فردی در سرتاسر دنیا وجود دارد که رنگ آمیزی متفاوتی از نمونه های مشابه خود در محیط زیست دارند.

به گزارش تابناک باتو، دنیای محیط زیست سرشار از شگفتی است و رنگ آمیزی های گوشه گوشه ی آن هر انسانی را به تحسین وا می دارد. به همین علت محیط زیست همواره منبع الهام بسیاری از بازیگران و صورت های معروف بوده هست. ولی پدیده های طبیعی منحصر به فردی در سرتاسر دنیا وجود دارد که رنگ آمیزی متفاوتی از نمونه های مشابه خود در محیط زیست دارند و بسیاری از آن ها هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند. در ادامه به ۱۵ مورد از این پدیده های طبیعی رنگارنگ و شگفت انگیز می پردازیم.

۱- آب های شب رنگی- استرالیا، جزیره ی تازمانیا

تصاویر) + نگاهی به رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا (

اگر تا به حال کرم های شب تاب را دیده باشید، متوجه خاصیت زیست تابی آن ها شده است اید. زیست تاب نوری است که از موجودات زنده ساطع می شود. زیاد موجودات زیست تابی آبزی هستند و زمانی که در زیر آب نور خود را می تابانند، درخششی جادویی به دریا می دهند. موارد زیادی از این پدیده ی زیبای طبیعی در سراسر دنیا وجود دارد، ولی رودخانه ی درونت در جزیره ی تازمانیا در فصل بهار شگفتی های بیشتری را به نمایش می گذارد، به طوری که درخشش امواج شب رنگی رودخانه درست در زیر شفق قطبی جنوبی منظره ی حیرت انگیزی را به وجود می آورد. شفق قطبی جنوبی (نورهای جنوبی) پدیده ای طبیعی است که باعث ایجاد آسمانی چند رنگ می شود.

۲- بیشه ی اکالیپتوس های رنگین کمانی- هاوایی، جزیره ی ماوی

جنگل زیبای جزیره ی ماوی مملوء از درختان اکالپیتوس رنگارنگی است که منظره ای خیالی به وجود آورده اند. رنگ این درختان در حقیقت در نتیجه ی ریزش پوسته ی آن ها و پدیدار شدن پوسته ی تازه زیرین هست. این پوسته های تازه رنگ های مختلفی، از سبز و آبی و بنفش گرفته تا نارجی و زرد و خرمایی دارند.

۳- کوهستان رنگین کمانی- پرو، رشته کوه های آند

دنیای محیط زیست سرشار از شگفتی است و رنگ آمیزی های گوشه گوشه ی آن هر انسانی را به تحسین وا می دارد. به همین علت محیط زیست همواره منبع الهام بسیاری از بازیگران و

کوهستان وینیکونکا یا هفت رنگ که در میان رشته کوه های آند کشور پرو واقع شده، ۵ سال قبل کشف شد و با وجود آنکه مسیر دسترسی به آن بسیار سخت هست، حالا تبدیل به جاذبه ی گردشگری پرطرفداری شده است هست. در واقع اگر موفق شوید مسیر پیاده روی سخت و ارتفاعات بسیار بلند و صعب العبور این منطقه را پشت سر بگذرانید، به منظره ی حیرت انگیزی می رسید و آنچه خواهید دید باریکه هایی رنگین کمانی است که گویی آن ها را روی دامنه ی کوهستان ترسیم کرده اند. این باریکه های رنگی طی میلیون ها سال در اثر رسوبات معدنی شکل گرفته اند.

۴- غار یخی مندنهال- آلاسکا، شهر جونو

اگر می خواهید مناظر سوررئال غار یخی درون یخچال طبیعی مندنهال در آلاسکا را ببینید باید پیش از آن خود را ورزیده کنید. گردش در فضای رویاگونه ی این غار زیرزمینی دلیری زیادی را می طلبد. ابتدا باید با یک کایاک (قایق پارویی اسکیموها) بخشی از مسیر را طی کنید و سپس از مسیر لغزنده ی ان اوج بروید. البته دشواری های مسیر ارزش تماشای مناظر حیرت انگیز آن را دارد، به خاص به علت آنکه در آینده به علت تغییرات آب و هوایی و گرم شدن زمین اثری از این مناظر بی بدیل باقی نخواهد ماند.

۵- چشمه ی درخشان پارک ملی یلوستون- امریکا، ایالت وایومینگ

پارک ملی یلوستون شگفتی های طبیعی زیادی را در خود جای داده ولی شاید حیرت انگیزترین آن ها چشمه ی آب گرم مشهور آن باشد. این چشمه که وسعتی به اندازه ی یک زمین فوتبال دارد، بزرگ ترین چشمه ی آب گرم در سرتاسر امریکا هست. چشمه ی یلوستون با حلقه هایی به رنگ زرد، سبز و نارنجی احاطه شده است و محل زندگی باکتری هایی است که شیفته ی گرما هستند. در مرکز چشمه، رنگ آبی درخشان آب آن تظاهر می کند. این آب از درون شکافی در زمین به بیرون می جوشد و دمای آن به بیش از ۷۶ درجه ی سانتیگراد می رسد.

۶- دریاچه ی هیلیر- استرالیا

تصاویر) + نگاهی به رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا (

بر روی جزیره ای در نزدیکی سواحل مرکز استرالیا و درست در کنار اقیانوس آرام، دریاچه ی کوچکی وجود دارد که شبیه به مخزنی از یک نوشیدنی صورتی رنگ هست. تئوری های زیادی در مورد رنگ عجیب این دریاچه مطرح شده است هست. طبق یکی از این تئوری ها، غلظت بالای نمک در آب این دریاچه باعث جذب گونه های خاصی از جلبک می شود که از خود رنگ صورتی منتشر می کنند. در تئوری دیگری نیز علت این مسأله تصویر العمل شیمیایی میان نمک و سدیم کربنات مطرح شده است است.

۷- زمین های هفت رنگ- مائوریتیوس، دهکده ی کامارل

فعالیت های آتشفشانی در جزیره ی مائوریتیوس (کشوری در نزدیکی سواحل شرقی قاره ی افریقا) ظاهری غیر معمول به شن های سواحل این جزیره داده هست. این پدیده ی زمین شناختی تبدیل به جاذبه ی گردشگری پرطرفداری شده است هست. شگفتی این پدیده تنها به جذابیت قشنگی شناختی آن محدود نمی شود، بلکه از قرار معلوم این شن ها در برابر فرسایش مصون هستند.

۸- لندفرم ژانگیه دانشیا- چین، استان گانسو

دنیای محیط زیست سرشار از شگفتی است و رنگ آمیزی های گوشه گوشه ی آن هر انسانی را به تحسین وا می دارد. به همین علت محیط زیست همواره منبع الهام بسیاری از بازیگران و

پیش از کشف کوهستان رنگین کمانی کشور پرو، لندفرم ژانگیه دانشیا در چین مشهورترین رشته کوه رنگارنگ در دنیا بود. لندفرم به نوع و شکل زمین اطلاق می شود که به خاص در اثر فرسایش، نشست زمین، زلزله و دیگر فرآیندهای طبیعی رخ می دهد. این لندفرم در پارکی زمین شناختی به همین اسم واقع شده است و از ماسه سنگ ها و لای سنگ های دوران سوم زمین شناسی و رسوبات رنگی معدنی تشکیل شده است هست. لندفرم ژانگیه دانشیا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است است.

۹- رودخانه ی پنج رنگ- کلمبیا، شهر ویستا هرموسا

آبی که در این رودخانه جریان می یابد پنج رنگ دارد ولی این پدیده تنها در وقت های خاصی از سال رخ می دهد. در طول فصول گرم و مرطوب سال، تلاقی وقایع طبیعی منجر به جریان یافتن این آب چند رنگ در رودخانه ی ویستا هرموسا می شود. رنگ قرمز روشن آب این رودخانه مربوط به یک گونه ی گیاهی در کف آن بوده (این رنگ زیاد در مواقعی از سال دیده می دهد که آب رودخانه به کم عمق ترین اندازه ی خود می رسد) و رنگ زرد، سبز و مشکی آب رودخانه ناشی از ساخت های شنی و سنگی رودخانه است که با رنگ آبی همیشگی رودخانه آمیخته می شوند.

۱۰- نورهای شمالی (شفق قطبی شمالی)- شمال نروژ

تصاویر) + نگاهی به رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا (

این نور رویایی که با نام نورهای شمالی آشنا می شود، در نقاط زیادی از دنیا مثل آلاسکا، ایسلند، کانادا و گرینلند قابل مشاهده هست. ولی عالی ترین مکان جهت تماشای این پدیده ی طبیعی شمال کشور نروژ، به خاص در نزدیکی شهر ترمزو هست. در میانه ی ماه های سپتامبر و مارس، زمانی که هوا تاریک است نورهای درخشانی به رنگ سبز، صورتی و بنفش در آسمان پدیدار می شود. این پدیده در اثر تصویر العمل بارهای الکتریکی ذرات گازدار موجود در جو زمین رخ می دهد.

۱۱- صحرای رنگارنگ پارک ملی پتریفاید- امریکا، ایالت آریزونا

زمین منحصر به فرد این صحرا ترکیبی است از رسوبات سنگ ماسه ها، خاک رس، خاکترهای آتشفشانی و دیگر مواد زمین شناختی که مجموعه ای از رنگ ها مشمول بر بنفش کمرنگ، قرمز، نارنجی و صورتی را به نمایش می گذارد.

۱۲- ساحل صورتی- ایتالیا، جزیره ی ساردینیا

رنگ صورتی شن های ساحل این جزیره ی تماشایی کشور ایتالیا در اثر خرد شدن فسیل ها، کریستال ها و مرجان های دریای مدیترانه به وجود آمده هست. شن های صورتی بسیار کمیاب هستند به همین علت بخش زیادی از شن های این ساحل در طول سال ها دزدی شده است و دولت ایتالیا ورود گردشگران به این ساحل را ممنوع کرده است.

۱۳- آتشفشان کاوا ایجن- اندونزی، جاوه ی شرقی

این آتشفشان فعال به یک جاذبه ی گردشگری تبدیل شده، چون مواد مذابی که از آن فوران می کند به علت وجود سولفور، به رنگ آبی درخشان هستند و گردشگران می توانند شب ها به تماشای این شعله های آبی رنگ حیرت انگیز بروند. اگر هوا به اندازه ی کافی سرد نباشد، یکی از اسیدی ترین دریاچه های دنیا در کنار آتفششان پدیدار می شود که با عنوان دریاچه ی آبی اسیدی آشنا می شود.

۱۴- آبفشان فلای- امریکا، ایالت نوادا

رنگ های زیبای این آبفشان ناشی از وجود جلبک هایی چند رنگ هست. این آبفشان که در اصل یک چشمه ی آب گرم هست، سازه ای طبیعی است که آب را تا ارتفاع ۱/۵۰ متر به هوا پرتاب می کند. آبفشان فلای در مزرعه ی دامداری نوادا واقع شده است است.

۱۵- دالول- اتیوپی

این پدیده ی طبیعی در گرم ترین نقطه ی زمین واقع شده است هست. بخشی از دره ی گریت ریفت پوشیده از نمک های سوزان، سنگ های آتشفشانی و اسید سولفوریک بوده و میانگین دمای هر سال ی آن نزدیک به ۳۴ درجه ی سلیسیوس هست. رنگ زرد و سبز نئونی این منظره ی شگفت انگیز ناشی از رسوبات نمک، بقایای مواد مذاب آتشفشانی، چشمه های آب گرم، رسوبات معدنی و دیگر موارد است.

واژه های کلیدی: جزیره | صورتی | طبیعی | دریاچه | رودخانه | اخبار گوناگون

تصاویر) + نگاهی به رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا (

تصاویر) + نگاهی به رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz