ویروس استفاده مسابقه دریافت برنامه

ویروس: استفاده مسابقه دریافت برنامه آمریکا پروژه پرواز بنزین برنامه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رمزگشایی از سکوت پیرمردهای موتلفه در برابر پوزخندها و کنایه‌های سیاسی

موتلفه ۵۴سال است که سرد و گرم زیادی را در سپهر سیاسی کشور چشیده ولی همواره تلاش کرده که پا بعد نکشد و خود را در قد و قامت یک حزب هر لحظه در صحنه معرفی کند.&nbsp

رمزگشایی از سکوت پیرمردهای موتلفه در برابر پوزخندها و کنایه‌های سیاسی

رمزگشایی از سکوت پیرمردهای موتلفه در برابر پوزخندها و کنایه های سیاسی

عبارات مهم : سیاسی

موتلفه ۵۴سال است که سرد و گرم زیادی را در سپهر سیاسی کشور چشیده ولی همواره تلاش کرده که پا بعد نکشد و خود را در قد و قامت یک حزب هر لحظه در صحنه معرفی کند.

به گزارش نامه نیوز ؛ آمده بودند تا «پديده» شوند، ولی نتيجه انتخابات دوازدهم، پرده از وزن سياسي ارزش برداشت. موتلفه را مي گوييم، حزبي با همراهي پيرمردان هميشه حاضر در صحنه سياست.

رمزگشایی از سکوت پیرمردهای موتلفه در برابر پوزخندها و کنایه‌های سیاسی

موتلفه ۵۴سال است که سرد و گرم زیادی را در سپهر سیاسی کشور چشیده ولی همواره تلاش کرده که پا بعد نکشد و خود را در قد و قامت یک حزب هر لحظه در صحنه معرفی کند. شاید به خاطر همین است که صورت هایی همچون اسدالله بادامچیان، که از ابتدا همراه این حزب بود، حتی بعد از شکست حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری 96، کلمات را جهت تعریف و تمجید کنار هم می چیند تا تلخی شکست را با شیرینی تمجید کم کند. او در همان روزهای بعد از اعلام نتیجه های انتخابات گفته بود: «ورود حزب موتلفه اسلامی به صحنه انتخابات هم در عرصه بین الملل و هم در صحنه داخلی یک موضوعیت خاص دارد و یک پدیده محسوب می شود.»

بعد از آنکه وزنه موتلفه در چند انتخابات اخیر مشخص شد، جسته و گریخته انتقادهای مختلفی که گاهی همراه با طعنه بودند، روانه این حزب و اعضای پا به سن گذاشته اش شد. روزی ناطق نوري با طعنه از محبوبیت نزولی حزب موتلفه سخن گفت:« حزب مؤتلفه بیش از ۵۰ سال سابقه دارد و حتی بنده به همراه اخوی شهیدم در این حزب فعالیت داشتیم. انصافاً تشکیلات منسجم و مؤثری بود و در متن انقلاب نقش بسیاری داشت، ولی امروزه شاهدیم ظهور و بروزی نداشته و حتی قادر به جذب فرزندان خودشان در این تشکیلات نیستند. بنابراین احزاب باید آسیب شناسی داشته باشند و علل افولشان را بررسی کنند.»

موتلفه ۵۴سال است که سرد و گرم زیادی را در سپهر سیاسی کشور چشیده ولی همواره تلاش کرده که پا بعد نکشد و خود را در قد و قامت یک حزب هر لحظه در صحنه معرفی کند.&nbsp

زمانی دیگر هم مهدی چمران عضو شورای مرکزی جمنا که رابطه اش با موتلفه شکرآب هست، با طعنه در مورد نزدیک به رأی 500 هزارتایی حزب در انتخابات که تمام سرمایه حزب موتلفه هست، صحبت می کند:« من شخصا راضي هستم. به دست آوردن ١٦ ميليون راي يكدست بعد از آن همه اختلاف ها و انشقاق هاي گذشته در مجموعه اصولگرايي و ٤٠٠هزار راي آقاي ميرسليم واقعا اهميت داشت تا به موتلفه اي ها بگوييم اينقدر كه مي گوييد ما حزب هستيم و قديمي هستيم و راي داريم، اين ٤٠٠ هزارتا راي شماست! من واقعا خوشحال هستم كه آقاي ميرسليم از انتخابات كنار نرفت؛ آقاي رييسي هم بعد از انتخابات گفت الحمدلله كه آقاي ميرسليم كنار نرفت وگرنه بعدا مي گفت ١٠ ميليون راي رييسي به خاطر كنار رفتن من بوده است.»

سرمنشاء این طعنه و کنایه های سیاسی به عملکرد موتلفه در سال های اخیردر زمین انتخابات باز می گردد.موتلفه حزبي است كه تلاش مي كند تا پايه هاي لرزان فعاليت حزبي را در ايران حفظ كند ولی هنوز نتوانسته هست، در ميدان عمل نشان دهد كه «چند مرده حلاج» هست. اين حزب در دو برهه مهم انتخاباتي يعني مجلس دهم و رياست جمهوري يازدهم، با سر و صدا وارد گود شد و بي يال و كوپال از رده خارج شد.

انتخابات مجلس دهم؛ هم نشینی ناکام موتلفه با تندروها

رمزگشایی از سکوت پیرمردهای موتلفه در برابر پوزخندها و کنایه‌های سیاسی

صندلی های مجلس دهم، مقصدی بود که موتلفه جهت رسیدن به آن به هر دری زد و حتی از اصول حزبی خود عقب نشینی کرد و هم نشینی با تندروها و نواصولگراها را به جان خرید. تصویری که شاید کمتر اصولگرای سنتی آن را به خواب می دید ولی در بحبوحه انتخابات مجلس دهم این تصویر در قاب دوربین ها ثبت شد.

ابتدای امر، همه چیز خوب بود ولی کم کم تندروها نقش همیشگی خود را ایفا کردند، ترساندن به «برهم زدن بازی». همین هراس برهم خوردن اتحاد بود که موتلفه را وادار به سکوت و ناچار به همراهی کرد. بادامچیان در رابطه با ائتلافی که تنها توانست سه عضو موتلفه و در برابر 12 صورت جبهه پایداری را جهت انتخابات مجلس در خود جای دهد، اعتراف کرده بود:« اینکه ما گول بخوریم ممکن هست. تازه ما وحدت و ائتلاف را قبول کردیم و فرزند شلوغ های اصولگرا را که مشی موتلفه با مشی آنها کاملا تفاوت دارد در مجموعه نگه داشتیم. جهت نگه داشتن چه باید کرد؟»

موتلفه ۵۴سال است که سرد و گرم زیادی را در سپهر سیاسی کشور چشیده ولی همواره تلاش کرده که پا بعد نکشد و خود را در قد و قامت یک حزب هر لحظه در صحنه معرفی کند.&nbsp

در نهایت این سکوت موتلفه و همراهی از سرناچاری با متنهی الیه چپ جناح اصولگرا فایده ای نداشت، چه آنکه نه تنها هیچ اصولگرایی از پایتخت کشور عزیزمان ایران راهی مجلس نشد بلکه آشنا ترین صورت موتلفه یعنی نبی حبیبی جز آخرین ها شد و در جایگاه پنجاه و هفتم قرار گرفت.

انتخابات رياست جمهوري؛ رابطه تیره با جمنا و تکرار ناکامی

رمزگشایی از سکوت پیرمردهای موتلفه در برابر پوزخندها و کنایه‌های سیاسی

نامزد حزبی، هدفی بود که موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، از آن کوتاه نیامد. هرچند در روزهای شلوغ شناسایی و معرفی کاندیدای متبوع اصولگرایی، موتلفه تن به مهمانی جمنا داد و با این جبهه همراه شد ولی هنگامی که که نام میرسلیم به عنوان نامزد حزبی این سیاست مردان بازاری از دایره گزینه های نهایی جمنا از بین بردن شد، موتلفه هم دست روی دست نگذاشت، مهمانی اتحاد اصولگرایان را ترک کرد.

موتلفه، میرسلیم را با لباس کار و کلاه ایمنی در 22 فروردین 96 جهت عضویت راهی وزارت کشور کرد تا به جمنایی ها بگوید؛ موتلفه هنوز یک تنه می تواند واردگود شود. هر چند در نهایت میرسلیم هم شکست خورد تا کلکسیون شکست های موتلفه کامل و کامل تر شود.

سکوت معنادار موتلفه در برابر نقدها

روزهای بسیاری از انتخابات 96 گذشته است ولی هنوز مسیر گلایه و طعنه بسته نیست و بسیاری از اصولگراها تلاش می کنند در کنار پوزخند سیاسی به میزان رأی موتلفه، آنها را به عنوان یکی از اضلاع شکست در انتخابات معرفی کنند.

موتلفه ولی در سکوت درحال پیش بردن یک گام سیاسی دیگر هست، آنها انتخابات مجلس یازدهم را نشانه گرفته اند و باز هم گویا قرار است با دست فرمانی حزبی بودن کار را پیش ببرند، شاید اینبار موتلفه حتی جهت انتخابات مجلس هم لیست جداگانه ای را رو کند.

بايد ديد اين سكوت، در كنار اختلاف هاي دروني -جوانان و پيرمردان موتلفه- به حركت درست در مسير حزبي و افزايش پايگاه راي منتج خواهد شد يا اينكه همچون گذشته، قرار است شاهد تكرار داستان «ناك اوت» شدن پيرمردهاي بدون بازنشستگي موتلفه باشيم.

واژه های کلیدی: سیاسی | معرفی | همراه | همراهی | انتخابات | انتخابات 96 | انتخابات مجلس | انتخابات مجلس دهم | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری 96

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz